Aktualności

Bezpłatny webinar pt: „Rynek Wielkiej Brytanii”- 30 maja, w godz. 10-14.00.

J.Dauman Group wraz z Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają 30 maja 2023 r. godz. 10:00- 14:00 na bezpłatny webinar pt: Rynek Wielkiej Brytanii”.
Podczas webinaru, który poprowadzą eksperci J.Dauman Group opowiedzą o tym, jak pokonać stare – jak i nowe – wyzwania specyficzne dla Wielkiej Brytanii, by z powodzeniem dokonać ekspansji działalności na ten rynek lub rozwinąć skalę działalności. Omówione zostaną także kluczowe elementy związane z przygotowaniem do rozpoczęcia, jak i z prowadzeniem działalności w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji pod linkiem:  https://een.tarr.org.pl/2023/05/09/wtorki-z-eksportem-rynek-wielkiej-brytanii-30-05-2023-r/

TEMATYKA I PROGRAM SPOTKANIA

2023 to rok wyjątkowych przemian w Wielkiej Brytanii. Od koronacji króla Karola III, przez zmiany w systemie podatkowym dla firm, po Brexit – który realnie kształtuje codzienność Brytyjczyków i biznesu.

Podczas webinaru, który poprowadzą eksperci J.Dauman opowiedzą o tym, jak pokonać stare – jak i nowe – wyzwania specyficzne dla Wielkiej Brytanii, by z powodzeniem dokonać ekspansji działalności na ten rynek lub rozwinąć skalę działalności. Omówione zostaną także kluczowe elementy związane z przygotowaniem do rozpoczęcia, jak i z prowadzeniem działalności w Wielkiej Brytanii.

 

Zadaj pytanie Prelegentowi:

Prelegenci chętnie odpowiedzą na każde pytanie, dlatego też warto zadać je już podczas rejestracji w formularzu zgłoszeniowym.

Prelegenci:

Piotr Kubalka – Head of J.Dauman Group, CEO J.Dauman Finance

Kamila Sanders – Corporate Relations Manager, J.Dauman Group

Konrad Kąkol – Partner, J.Dauman Legal

Grażyna Jaworska – Dyrektor Zarządzająca, J.Dauman Logistics

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z J. Dauman Finance, Global24 oraz CASH BACK POLSKA ma przyjemność zaprosić na webinar pt. Jak wygrać Brexit?, który odbędzie się 18 stycznia 2023 r. o godzinie 10:00 (przewidywany czas trwania to 2 godziny).

Brexit jest kluczem do wejścia na ścieżkę przyspieszonego rozwoju Twojej firmy. Dlaczego? Po 2016 roku wielu międzynarodowych dostawców ograniczyło lub zawiesiło swoją współpracę z partnerami z UK. Po dziś dzień 7 gospodarka świata mierzy się z konsekwencjami zerwanych łańcuchów dostaw. W efekcie powstała luka, którą Twoja firma, ze swoją ofertą, może wypełnić. WSSE wraz z partnerami chce zapewnić Twojej firmie niezbędne narzędzia oraz wiedzę, by wykorzystała tę niepowtarzalną okazję do przyspieszenia swojego rozwoju.

Agenda spotkania:

J.Dauman Group
Ekspert ds. księgowości wg regulacji prawa brytyjskiego spojrzy na sytuację po Brexicie z perspektywy Wielkiej Brytanii, m.in.:
– prezentacja statystyk o rynku UK i zachowaniu konsumentów
– zachęty ze strony rządu brytyjskiego
– Brytyjczycy i brytyjskie firmy w 2023 – co cenią, jakie mają oczekiwania
– od czego zacząć funkcjonowanie w Wielkiej Brytanii
– jak otworzyć firmę w Wielkiej Brytanii
– najważniejsze uwarunkowania podatkowe i prawne które należy wziąć pod uwagę
– w jaki sposób zdobywać klientów i kontakty w Wielkiej Brytanii

Global24
Brexit przyprawił wielu sprzedawców online o ból głowy. Nowe przypisy, dłuższe procedury w przypadku wysyłki towarów do UK to jedne z wielu zmian, z jakimi muszą się zmierzyć właściciele e-commerce. Jak się w tym wszystkim połapać? To spotkanie dla wszystkich, którzy chcą:
– poszerzyć swoją działalność na nowym rynku
– poszerzyć swoją e-commerce’ową wiedzę
– dowiedzieć się o koniecznych 5 krokach do podjęcia wysyłki do UK i zwrotów z Wielkiej Brytanii

CASH BACK POLSKA
Omówimy 3 narzędzia, o których trzeba pamiętać w kontekście współpracy międzynarodowej – Zagadnienie zwrotów zagranicznego podatku VAT w celu maksymalizacji odzyskiwania oraz zapewnienia zgodności z przepisami krajowymi. VAT Compliance – aby zapewnić scentralizowane rozwiązania zgodności podatku oraz Payroll, który pozwala naszym klientów na zatrudnianie lokalnych pracowników bez posiadania struktur prawnych w danym kraju

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:
Piotr Kubalka – Head of J.Dauman Group, CEO J.Dauman Finance
Ekspert ds. księgowości wg regulacji prawa brytyjskiego, członek FCCA i doradca biznesowy. Grupa J.Dauman od wielu lat wspiera firmy z całego świata w skutecznej ekspansji międzynarodowej w oparciu o rynek Wielkiej Brytanii.
Wojciech Bijan – Business Development Manager w Global24
Wraz z zespołem Global24 od 2016 roku wspiera osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa z sektora e-commerce, w realizacji skutecznych, terminowych oraz konkurencyjnych cenowo wysyłek do Wielkiej Brytanii. Odpowiada za tworzenie szytych na miarę rozwiązań logistycznych dla Partnerów biznesowych.
Kamila Sanders – Key Account Manager w Cash Back Polska
Ekspertka z zakresu tematyki rozliczania podatku VAT przy transakcjach międzynarodowych. Od wielu lat wspiera polskie firmy i przedsiębiorców w optymalizacji procesów związanych z odzyskiwaniem zagranicznego podatku VAT, wprowadzenia i utrzymania VAT compliance czy rozliczania kosztów pracowniczych w międzynarodowych strukturach organizacyjnych.

Zarejestruj się klikając w grafikę:

J. Dauman Logistics na IX Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki w Warszawie

7-9 listopada wzięliśmy udział w IX Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki w Warszawie – hale EXPO XXI. Wraz z całą Grupą J.Dauman, czyli J.Dauman Finanse oraz J.Dauman Legal spędziliśmy 3 dni na niezwykle ciekawych spotkaniach biznesowych. To już dziewiąta edycja największych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej targów o tematyce transportowej i logistycznej, w której udział wzięło ok. 300 wystawców, 10 tys. uczestników.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Niezaprzeczalnie wyróżnialiśmy się naszą specjalizacją, mianowicie znajomością rynku UK. Jako grupa stanowimy bezkonkurencyjną siłę na różnych płaszczyznach: od logistyki, usług prawnych po doradztwo księgowe i biznesowe dot. rynku Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na ten temat na www.jdauman.com

Poznaj naszą ofertę