Kontrole i nowe wymagania dot. przywozu wo Wielkiej Brytanii żywności i produktów pochodzenia zwierzęcego – przełożone na styczeń 2022 r i lipiec 2022.

Po ogłoszeniu Rządu Wielkiej Brytanii chcemy podzielić się informacjami na temat tego, co może to oznaczać dla Twojej firmy.

Kontrole i wymogi, które miały zostać wprowadzone od 1 października 2021 r. i 1 stycznia 2022 r., zostały teraz opóźnione do 1 stycznia 2022 r. i 1 lipca 2022 r.

Firmy nie muszą już wcześniej zgłaszać ani nabywać certyfikowanego eksportowego świadectwa zdrowia (EHC) od 1 października 2021 r. Oznacza to, że możesz nadal importować przesyłki produktów zwierzęcych z Unii Europejskiej, tak jak ma to miejsce obecnie, do 31 grudnia 2021 r.

Od 1 stycznia 2022 r. importerzy (lub przedstawiciel działający w ich imieniu) będą zobowiązani do wcześniejszego powiadomienia władz za pośrednictwem IPAFFS, że ich przesyłka trafi do Wielkiej Brytanii.

Od 1 lipca 2022 r. produkty zwierzęce będą musiały nadal zgłaszać swoje przybycie za pośrednictwem IPAFFS. Ponadto przesyłkom tym musi towarzyszyć poświadczone wywozowe świadectwo zdrowia i należy je wprowadzić przez punkt kontroli granicznej (BCP), który został wyznaczony do odbioru tych towarów. Przesyłka będzie podlegać kontroli dokumentów, tożsamości i kontroli fizycznej.

Opóźnienia te nie mają wpływu na żadne istniejące już ustalenia, tj. produkty objęte środkami ochronnymi.

Na tym etapie zachęcamy firmy, aby zaczęły myśleć o odpowiednich i odpowiednich działaniach, które będą musiały podjąć, aby być gotowym na 1 stycznia 2022 r.

Wkrótce zamieścimy dalsze informacje na temat nowych wymagań i kontroli wprowadzonych od 1 stycznia 2022 r. 

W międzyczasie, jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na adres m.kucharczyk@daumanlogistics.pl lub a.podbielski@daumanlogistics.pl

Jeśli nie zarejestrowałeś się w IPAFFS, zrób to teraz na gov.uk

 

 

 

Masz pytania odnośnie artykułu?
Zadaj je naszemu ekspertowi.